Haber

ÜSİMDER: Dünyanın gözü önünde soykırım yapılıyor

İşgalci İsrail’in 7 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği katliama vicdanlı Türkiye’nin her kesiminden tepkiler gelmeye devam ediyor.

ÜSİMDER, FİLİSTİN’E GÜÇLENDİRME TEMASIYLA BULUŞTU

Üsküdar İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği, bu yılki klasik pilav gününü Filistin’e Destek temasıyla, okulun uzun yıllardır eğitim verdiği Üsküdar Toptaşı’ndaki Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer, Üsküdar Milli Eğitim Müdürü Semih Durmuş, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, STK temsilcileri ve okul müdürlerinin katıldığı programa çok sayıda mezun, üye ve misafir katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda protokol konuşmalarının yanı sıra Filistin’deki zulüm ve soykırımı anlatan film de izlendi.

Filistin’e takviye temalı programın sonunda duanın ardından ÜSİMDER Lideri Cengiz Coşkunçelebi, Filistinli kardeşlerimize yönelik zulmü ve İsrail soykırımını anlatan bir basın açıklaması yaparak, dünyanın buna sadece seyirci olduğunu belirtti. durum.

Katılımcıların duygularının dile getirildiği program, pirinç ikramının ardından İHH’nın Gazze yardım kampanyası standına yapılan bağışlarla sona erdi.

ÜSİMDER: İSRAİL, BATI’DAN ALDIĞI GÜÇLENDİRMEYLE TARTIŞMALI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Üsküdar İmam Hatip Okulları Mezunları ve Üyeleri Derneği, Filistinli kardeşlerimize yıllardır uygulanan baskıları ve İsrail soykırımını anlatan bir basın açıklaması yaptı.

ÜSİMDER Lideri Cengiz Coşkunçelebi, basın açıklamasında, günlerdir insanları katleden, hastaneleri, okulları, camileri ve kiliseleri bombalayan, benzeri görülmemiş bir eylem gerçekleştiren İsrail’e sözde insan hakları denilen çağdaş dünyanın tek kelime etmediğini belirtti. soykırım ve İsrail’in Batı’dan aldığı işgal. Bu takviyeyle kibirli saldırılarına devam ettiğini belirtti.

Coşkunçelebi, Siyonist İsrail’i şiddetle kındıklarını, dünyanın artık bu zulme seyirci kalmaması gerektiğini, mazlum Filistinli kardeşlerimize her zaman dua ve yardımlarla yardım edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu